درباره ما

موسسه مهندسان برق و الکترونیک (Institute of Electrical and Electronics Engineers) که به اختصار IEEE نامیده می‌شود یک سازمان بین المللی حرفه‌ای و غیر انتفاعی است که هدف آن، پیشبرد فناوری به طور عام درحوزه‌های وابسته به مهندسی برق و کامپیوتر است. این موسسه بیش از 400 هزار عضو در 160 کشور جهان دارد.

انجمن مهندسی برق و الکترونیک (IEEE) بخش ایران در سال 1348 توسط دکتر عباس چمران برادر شهید مصطفی چمران تاسیس گردید و در طول 51 سال، این انجمن خدمات ارزنده‌ای در راستای تحقق اهداف علمی مهندسی برق و کامپیوتر و روحیه فعالیت‌های داوطلبانه ارائه نموده است. در ایران عزیز، نزدیک به 52 شاخه دانشگاهی فعال به ثبت رسیده است که شاخه دانشگاه تربیت مدرس در سال 2001 مجوز فعالیت‌های خود را اخذ نمود.
اساتید دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس افتخار این را دارند که در ادوار مختلف در هیئت رئیسه بخش ایران IEEE ایفای نقش کنند. در این بین می‌توان به جناب آقای پروفسور احمدرضا شرافت به عنوان رئیس 2016 -2018، جناب آقای پروفسور محمود رضا حقی فام نایب رئیس بخش ایران 2014-2016، جناب آقای دکتر یزدیان دبیر بخش ایران در سال 2018 اشاره کرد. از جمله افتخارات شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه تربیت مدرس می‌توان به کسب شاخه برتر کشور در سال 2015 اشاره نمود. اعضای هیئت رئیسه فعلی (2020) این شاخه به شرح زیر است:
دکتر مهدی عروجی مشاور شاخه
بشیر فعله گری، رئیس شاخه
دانش امانی، نایب رئیس شاخه
محمد امین قاسمی، خزانه‌دار شاخه
محمد استوار دبیر شاخه
همچنین از جمله فعالیت‌های این شاخه دانشجویی می‌توان به عضویت در کمیته‌های مختلف بخش ایران همچون کمیته توسعه عضویت، فعالیت‌های دانشجویی و کمیته حرفه‌ای جوان اشاره کرد. برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، برگزاری سلسله سمینارها و وبینارها، همکاری در چاپ نشریه علمی تخصصی برقکام، شرکت در جشنواره بین المللی حرکت با همکاری انجمن علمی دانشجویی مهندسی برق و کامپیوتر و همکاری با شاخه‌های دانشجویی بخش ترکیه از دیگر فعالیت‌های شاخص این شاخه به شمار می‌رود.
TMU_IEEE