ذخیره انرژی و انرژی تجدیدپذیر: اهداف، مزایا و چالش‌ها

DR. Babak Enayatiِ

بابک عنایتی کارشناسی خود را از دانشگاه تبریز ایران، کارشناسی ارشد را از دانشگاه صنعتی اصفهان ایران و دکترای خود را در سال 2009 در مهندسی برق از دانشگاه کلارکسون ایالات متحده آمریکا دریافت کرد. او در سال 2009 به شبکه ملی گرید آمریکا پیوست و در حال حاضر نیز مدیر تیم توسعه فناوری است که مسئول اجرای فن‌آوری‌های جدید برای دستیابی به اهداف شبکه انتقال هوشمند شبکه ملی است. از زمان پیوستن بابک به شبکه ملی، وی سمت‌های مهندسی را در بخش‌های مهندسی حفاظت، مهندسی ارتباطات جزئی و بخش‌های انرژی‌های جدید بر عهده داشته است.

وی در سال 2006 به موسسه مهندسان برق و الکترونیک (IEEE) پیوست و در حال حاضر یکی از اعضای ارشد IEEE است. بابک در حال حاضر به عنوان عضو هیئت مدیره در IEEE Power and Energy Society فعالیت می‌کند. بابک به عنوان نایب رئیس کمیته هماهنگی استاندارد (IEEE 21 (SCC21، استاندارد IEEE 1547 برای ارتباط منابع انرژی توزیع شده با سیستم‌های برق الکتریکی و IEEE P2800 – استاندارد ارتباط و قابلیت همکاری منابع مبتنی بر اینورتر سیستم‌های برق که با انتقال متصل ارتباط برقرار می‌کنند، است. بابک یک مهندس حرفه ‌ای ثبت شده (PE) ایالت ماساچوست است.

انرژی تجدید پذیر و ذخیره انرژی: اهداف، مزایا و چالش ها

بسیاری از کشورها استانداردهای نمونه کارهای تجدیدپذیر (RPS) را برای سرعت بخشیدن به استقرار تولید انرژی‌های تجدیدپذیر، که در سیستم توزیع و انتقال قدرت وجود دارد، اجرا کرده‌اند. با افزایش توسعه تولید انرژی تجدیدپذیر‌، سیستم قدرت الکتریکی چالش‌هایی را تجربه می‌کند که اغلب به دلیل تناوب برخی از انواع نسل‌های تجدیدپذیر، تغییرات ناگهانی توان خروجی به دلیل اختلال در شبکه، وظیفه کم اتصال کوتاه ژنراتورهای مبتنی بر اینورتر، و تأثیر در حفاظت از سیستم انتقال و توزیع. ذخیره انرژی به عنوان ابزاری در جعبه ابزار در نظر گرفته شده است تا برخی از مسائل مربوط به قابلیت اطمینان شبکه را که ناشی از منابع انرژی توزیع شده متناوب یا اختلالات شبکه است ایجاد کند. این ارائه مروری بر اهداف تجارب تجدیدپذیر و ذخیره‌سازی انرژی و چالش‌ها دارد. همچنین مروری کوتاه بر استاندارد IEEE 1547 این ارائه خواهد داشت.