هوش مصنوعی بیسیم: حس ششم جدید برای رمزگشایی از جهان ما

Dr.K. J. Ray Liu

دکتر ک جی ری لیو استاد برجسته دانشگاه و استاد برجسته دانشگاه از دانشگاه مریلند ، پارک کالج ، جایی که وی کریستین کیم استاد برجسته فناوری اطلاعات است. او بنیانگذار Origin Wireless ، Inc است که یک مبتدی پیشرفته با هوش مصنوعی بی سیم برای زندگی هوشمند است.

دکتر لیو دریافت کننده دو جایزه فنی از IEEE است: جایزه فوریه IEEE در سال 2021 برای پردازش سیگنال و جایزه آموزش IEEE Leon K. Kirchmayer فارغ التحصیلی در سال 2016. جایزه IEEE Signal Processing Society به دلیل “کمک های فنی تأثیرگذار و تأثیرگذاری موثر در رهبری” در سال 2014 ، جایزه دستاورد فنی تکنیک پردازش سیگنال IEEE 2009 و بیش از ده جایزه بهترین مقاله. وی که توسط وب ساینس به عنوان یک محقق بسیار مشهور شناخته شده است، یکی از اعضایIEEE  AAAS و آکادمی ملی مخترعان ایالات متحده است. به عنوان بنیانگذار Origin Wireless، اختراعات وی با بیش از 150 کشور جهان در سراسر جهان جایزه بزرگ جایزه CEATEC و جایزه نوآوری CES 2020 را به دست آورد.

وی همچنین از دانشگاه مریلند تقدیرنامه های آموزشی و تحقیقاتی از جمله جایزه اختراع سال در سطح دانشگاه (سه بار) و جایزه تدریس دانشکده ارشد Poole و Kent ، جایزه تحقیقات برجسته دانشکده و جایزه برجسته خدمات دانشکده را دریافت کرد. از دانشکده مهندسی جیمز کلارک (هر جایزه سالانه یک دانشکده را از کل دانشکده به خود اختصاص می دهد).

دکتر لیو کاندیدای انتخاب رئیس IEEE است. وی نائب رئیس IEEE، فعالیت‌های فنی، بخش IX مدیر هیئت مدیره IEEE، رئیس انجمن پردازش سیگنال IEEE بود، جایی که وی به عنوان معاون رئیس جمهور – انتشارات و سردبیر مجله پردازش سیگنال IEEE فعالیت کرده است.

هوش مصنوعی بی‌‎سیم:

یک حس ششم جدید برای رمزگشایی از جهان ما

5G و IoT آینده چه تأثیرات هوشمندانه‌ای در زندگی ما ایجاد می کند؟ شاید خیلی ها تعجب کنند و حتی حدس بزنند، اما آیا ما واقعاً می دانیم با پهنای باند بیشتر که برای نسل بعدی برنامه‌های بی‌سیم به راحتی در دسترس است، بسیاری از برنامه‌های کاربردی / خدماتی هوشمند غیرقابل تصور امروز ممکن است. در این گفتار، ما نشان خواهیم داد که با پهنای باند بیشتر، می توان مسیرهای مختلفی را مشاهده کرد که می توانند به عنوان صدها آنتن مجازی که می توانند به عنوان درجات جدید آزادی برای زندگی هوشمند استفاده شوند، عمل کنند. همراه با اصل اساسی فیزیکی چرخش زمان برای تمرکز انرژی به برخی موقعیت‌های خاص و استفاده از یادگیری ماشین، می‌توان یک بستر انقلابی هوش مصنوعی بی‌سیم را ایجاد کرد تا بسیاری از برنامه‌های پیشرفته اینترنت اشیا را که مدت‌هاست پیش بینی شده اند اما هرگز به دست نیامده است.

ما اولین سیستم‌های موقعیت یاب داخلی بی‌سیم با دقت سانتیمتر را نشان خواهیم داد که تا زمانی که WiFi / LTE / 5G در دسترس باشد ، می‌تواند قابلیت GPS مانند داخلی را برای ردیابی انسان یا هرگونه اشیای داخلی فراهم کند. چنین فناوری هسته اصلی یک سکوی هوش مصنوعی بی‌سیم را تشکیل می‌دهد که می‌تواند برای نظارت / امنیت خانه بدون دخالت در خانه / مطب بدون دستگاه‌، بیومتریک انسان رادیویی‌، تشخیص علائم حیاتی‌، نظارت بر خواب و تشخیص سقوط استفاده شود. در حقیقت‌، در آینده دنیای بی‌سیم، ارتباطات، همانطور که می‌بینیم، فقط یک جز کوچک از آنچه ممکن است باشد. بسیاری دیگر از برنامه‌های هوشمند جادویی مانند وجود دارند که می‌توانند با ظهور زمینه هوش مصنوعی بی‌سیم امکان پذیر شوند، به ما امکان می‌دهد دنیای اطراف خود را با “حس ششم” جدید رمزگشایی کنیم. برخی از فیلم‌های نمایشی برای نشان دادن آینده رادیوهای هوشمند برای زندگی هوشمند نشان داده خواهد شد.