کووید-19

Corona TMU IEEE

زمانی که یک بیمارى پاندمیک می‌گردد، علاوه بر مسائل سلامتى، یک چالش همه جانبه در تمام ابعاد زندگى فردى و اجتماعى افراد پدیدار مى‌گردد. در حال حاضر بیمارى کووید-19 چنین وضعیتى پیدا کرده است و بحران سخت را ایجاد نموده است. این بیمارى همانند سایر بیمارى‌هاى ویروسى، درمان قطعى ندارد و بهترین راه مقابله با این بحران، پیشگیرى و افزایش مقاومت و توان سیستم دفاعى بدن قبل از بروز بیمارى و یا در زمان ابتلاى به بیمارى است. لذا بهترین راهبرد پیشگیرى و مقابله، خود مراقبتى است. برای مطالعه ادامه متن بر روی مقاله کلیک کنید.

کرونا بات چیست؟

به زبان ساده، چت‌بات نرم‌افزاری است که به‌ شما در انجام کارها کمک می‌کند یا نقشی سرگرم‌کننده در زندگی‌تان بازی می‌کند. بات‌ها این پتانسیل را دارند که جای اپلیکیشن‌های امروزی‌مان را بگیرند. فرض کنید به  جای باز کردن اپلیکیشن هواشناسی، از یک بات در مورد وضعیت هوا بپرسید. در نهایت، کار به جایی می‌رسد که یک چت‌بات به دستیار شخصی‌تان تبدیل شده و همه‌ی کارهای شما را هماهنگ می‌کند. فرقی ندارد که بخواهید تاکسی بگیرید یا با کسی قرار ملاقات بگذارید؛ یک چت‌بات واحد باید از مدیریت همه‌ی این‌کارها بربیاید.

ما در اینجا یک چت بات برای پاسخ گویی به سوالات در خصوص بیماری کرونا ارایه می دهیم. این چت بات تحت عنوان corona_bot معرفی شده و توانایی پاسخ گویی سوالات در حوزه این بیماری به زبان انگلیسی را دارد. کد کرونا-بات به همراه فایل راهنمای آن در زیر ارائه شده است. همچنین برای آشنایی بهتر مخاطبین، فیلم یک نمونه از سوالات و جواب‌ها در زیر گرفته است.