روزِ IEEE، اولین بار با عنوان گردهمایی مهندسین سراسر دنیا و اعضای IEEE با هدف تبادل ایده‌های تکنیکی در سال 1884 برگزار شد و هر ساله اعضای IEEE این روز را که امسال 6 اکتبر سال میلادی است، را جشن می‌گیرند. موضوعی که IEEE برای این روز انتخاب کرده است، بکارگیری تکنولوژی برای فردای بهتر می‌باشد. در این روز، اعضای IEEE در سراسر دنیا در اجتماعات محلی گردهم می‌آیند و برروی ایده‌هایی که مرتبط با موضوع این روز می‌باشد، با یکدیگر همفکری و همکاری می‌کنند.
تیم IEEE Day متشکل از داوطلبان دانشجویی (Student Members)، اعضای حرفه‌ای (Professional Members) و کادر اجرایی (Staffs) می‌باشد که با هدف برگزاری هرچه بهتر این جشن در روز مشخص شده تلاش می‌کنند.
شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه تربیت مدرس نیز، امسال بزرگداشت این روز را در دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر همزمان با جشنواره حرکت، با حضور  اساتید و دانشجویان برگزار کرد. در این مراسم  دکتر حمیدرضا مومنی رییس دانشکده برق و کامپیوتر و دکتر محمد صنیعی مشاور شاخه دانشجویی IEEE، در مورد انجمن IEEE و برنامه های آینده آن سخنرانی نمودند. اساتید گران‌قدر دیگری، از جمله دکتر اطلس باف و دکتر درباری، نماینده و عضو کمیته بانوان در مهندسی بخش ایران IEEE   حضور داشتند.

This post is also available in: English